Tamamladık : Ajax tabanlı Java Web uygulamaları uzaktan eğitimi (ücretsiz)

Geçen hafta salı ve çarşamba günleri Ajax tabanlı Java Web uygulamaları uzaktan eğitimini (ücretsiz) tamamladık. Uzaktan eğitim sayesinde katılımcıların mekan problemi ortadan kalkıyor. Katılımcıların konuyu anlama/kavrama oranı da uzaktan eğitimlerde daha yüksek çünkü herhangi bir sorun olduğunda katılımcının bilgisayarına direk bağlanıp sorunu beraber gidermek öğrenme açısından son derece faydalı bir yaklaşım. Tekrardan hatırlatırsak bu eğitimde katılımcılara  Apache maven ve Apache wicket teknolojileri anlatıldı.

İşte katılımcıların yorumları (sadece yorumunun gözükmesini isteyenler)

 • Serdar Işıklı – Süleyman Demirel Üniversitesi(Bilgisayar Mühendisliği)

Her ne kadar 2.gün e bazı nedenlerden dolayı katılamasamda,çok başarılı bir anlatım tekniği var Altuğ Hocanın.
Keşke beni Altuğ hocanın yanına alsalar o öğretse ben dinlesem,ben sorsam o cevaplasa 🙂 kısacası çok başarılı buluyorum,bilgi paylaşımındaki cömertliği  de takdire şayan.

 • Hakan Karas

Bu eğitimde adım adım konuları anlatan ve sabırlı bir şekilde anlatımını sürdüren Altuğ hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Aldığım bu eğitim ileriye dönük planlarımda çok faydalı oldu, ihtiyacım olduğunda kullanabileceğim bir kapı olarak aklımda kalacak. Daha önce hiç kullanmadığım bir teknoloji olan MAVEN’ı temel seviyede de olsa öğrenmiş oldum ve neyi nasıl yaptığını anlamış oldum. Başta Altuğ hocam, kodcu.com ve jtpd ye çok teşekkür ederim.

 • Uğur Güneri

Öncelikle yaptığınız işi yürekten destekliyorum. Katıldığım eğitim çok daha güzel olabilirdi. Ancak eğitime katılanlar hazırlıklı gelmedikleri için eğitim zamanı sorunlarla boğuşmakla geçti. Eğitimler için eğitime katılacak katılımcıların düzeyleri daha iyi belirlenebilir. Daha önce hiç java yazmamış kişilerde vardı aramızda. Böyle bir insanın wicket, maven eğitimine katılım ile alacağı fayda çok azdır sanırım. Eğitim sırasında maven’i daha önce aktif kullanan bir tek ben vardım sanırım. Ben Maven3’ün ek özelliklerine de değineceğinizi düşünmüştüm. Ancak katılımcılar maven’i bilmedikleri için haklı olarak bu konuya değinmediniz. Herşey çok güzeldi. Sadece katılımcıların seviyelerine göre eğitimler ve içerikler düzenlenirse çok daha etkili eğitimler yaşayacağımızı düşünüyorum. Eğitim için teşekkür ederim.

 • Samet Sürmez – Girne Amerikan Üniversitesi

Güzel bir eğitimdi. Emeği geçen herkese teşekkürler

 • Muhammet Dilek – Pamukkale Üniversitesi

İlk eğitimde gayet başarılıydı. Anlaşılmayan yerleri tekrar tekrar ısrarla anlatmanızı çok beğendim. Teşekkürler

 • Ali Turgut – Mersin Üniveristesi

Konuya çok güzel bir giriş oldu. Hocamıza emeklerin den dolayı çok teşekkür ederim.

 • Hüseyin Akdoğan

Wicket ile HTML+Standart Java bilgisi işbirliği ile proje geliştirmenin rahatlık ve avantajlarını örneklendirme adına son derece yararlı bir eğitim oldu. Bu eğitimlerin devamında, Spring&Hibernate entegrasyonunun ileri boyutlarda ele alınıp, gelişmiş proje örneklerinin irdelenmesini arzu ederim. Başta Altuğ hoca olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum…

 • Onur Ekici – TU Dresden

Gayet iyi bir ders oldu, java konusunda yeni oldugum icin tam anlamiyla yararlanamadim fakat, benim icin yeni ufuklar acti, tesekkür ediyorum.

…..

Bu güzel görüşler için teşekkür ediyoruz. Özellikle eksik noktaları belirten arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu noktaları en kısa sürede düzeltmek için çalışacağız. Görüşmek üzere.

 

 

2 Comments
 • Posted at 15:12, 28/06/2011

  Nerden edinebilirz bu dersleri? AYrıca bir de sorum olcaktı. Java dosyasına ajax ile veritabanına kaydedilmek üzere nasıl veri gönderebilirim, bu gönderdiğim verileri java dosyasında nasıl okuyabilrim? Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website