İstanbul Java Günü 2011 ‘in Ardından

Merhaba;

Geçen cumartesi gerçekleşen İstanbul Java Günü 2011 büyük bir ilgiyle karşılandı. Kısa zaman önce hazırlıklarına başladığımız bu etkinlik sürecinde bize yardımlarını esergemeyen Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım ve Bilişim Kulübüne teşekkürlerimizi bir kez daha buradan gönderiyoruz.

Etkinliğe ilgi büyüktü. Salon neredeyse doluydu diyebilirim.

 

 

Patrick Curran salona ilk geldiğinde ve salonun doluluk oranından etkinlendiğini saklamadı. Konuşma JCP’in (Java community process’in) genel yapısı ve prensiplerden bahsedildi.  Patrick Curran’ın konuşması en sonda olmasına rağmen dinlemeye gelenlerin sayısı epey fazlaydı.

 

fuad

Sevgili Fuad Malikov Hazelcast ve dağıtık programlamanın detaylarından bahsederken.

Altuğ Bilgin Altıntaş yazılım kalitesini arttırmanın yollarını açıklarken 🙂 Sanırım gösterdiğim araçlar ve yaklaşımlar herkesin işine yarar.

Aralarda kalabalıktan dolayı çay ve kahve almakta zorlanıldı.

Oracle Türkiye’den Gökhan Göngör genel ürünler ve yaklaşımlar konusundan kısa bir konuşma yaptı.

Çağatay Çivici’nin primefaces hakkında ki sunumuna başlarken.

 

Talip Öztürk ilk konuşmacıydı; Sağlam Javacı bunları bilir sunumu çok dikkat çekici noktalara vurgu yaptı. Özellikle ilerleyen yaşlarda kod yazılır mı soruna verdiği cevaba bende katılıyorum. Cevap elbette yazılır 🙂

Tüm konuşmacalara ve emeğe geçen herkese tekrardan çok teşekkürler.Umarız bu tür etkinliklerin sayısı artarak devam eder.

 

Görüşmek üzere.

Altuğ.

 

 

7 Comments
 • Posted at 15:02, 26/09/2011

  Etkinlik gayet keyifliydi, güzel güzel bilgiler edindik, Patrick Curran’ın sesini arkalardan işitmek zor oldu, artık sorun mikrofondamıydı bilemiyorum, bence bu tarz etkinliklerde süre 1 saat kadar daha kısa olmalı yada 1,buçuk, beyin buğulama olduk, saygılar, sevgiler.

 • Barış
  Posted at 00:41, 27/09/2011

  Sorunun Patrick Curran’dan kaynaklandığını düşünüyorum. Buğulamanın da aynı şekilde 🙂 En sonda etkili bir konuşmacı olsaydı bukadar buğulanmazdık tahminimce.

 • Posted at 08:48, 27/09/2011

  Katılcam, katılcam deyip de hasta olup katılamadım ya şu konferansa, ona yanıyorum hala:(

 • Şaban Ulutaş
  Posted at 10:35, 27/09/2011

  Teşekkür ederiz Altuğ hocam,
  Antalya’dan bu etkinlik için kalkıp gelmeme değdi 🙂

 • Posted at 10:40, 27/09/2011

  Çok güzel bir etkinlikti. Özellikle JBehave konusunda size katılıyorum Altuğ Bey. Zaten tasarımda da persona ya da senaryo denilen JBehave ile çok paralel teknikler kullanılmaya başlandı ve ben hem tasarım hem de test süresinde bu davranışın gelecekte şu anki yerini alacağını düşünüyorum. Çağatay Çivici’nin hız, Talip Öztürk’ün güvenlik, Fuad Malikov’un senkron odaklı konuşması çok iyiydi. Konuşmacılardan hiçbiri sorulan sorulara 2 sn’den fazla düşünerek cevap vermedi. Ne yazık ki Gökhan Göngör’ün konuşmasına yetişemedim, internette eski bir konuşmasına denk gelebilirsem çok iyi olacak. Patrick Curran’a da o yaşta bizleri yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ederim. Ben de arkadaşlara katılıyorum, sesi çok azdı. İngilizce ve teknik bir sunumu çok kısık sesle yapınca benim de kaçırdığım yerler oldu. Galiba salonda tamamiyle ulaşabildiği tek kişi Talip Bey’di 🙂 Süre gayet yerindeydi, hepsi tadımlıktı yani. Altuğ Bey, sunumunuzdaki birçok aracı ve anlatmak istediğinizi çok iyi anladım, kullanmadıklarımı öğrenmeye çalışıyorum. Hepinize Teşekkürler.

 • Mustafa
  Posted at 15:39, 29/09/2011

  Vay arkadas organizasyona kayit olduk gitmeyi unuttuk iyi mi 🙂

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website