Yazılım geliştirimi sürecinde birçok araç ve yazılıma ihtiyaç duyuluyor. Kullanılan araçlar hiç şüphesiz ki, zamanı verimli kullanmaya ve çözüme çabuk erişmeye imkan sağlıyor. Fakat hangi aracın ne zaman ve nasıl kullanılacağı her zaman net olarak bilinemiyor.

logo-zt
İşte bu maksatla Java teknolojileri alanında önde çalışmalar yürüten ZeroTurnaround firmasıyla beraber, yazılım veriminin nasıl artılabileceği ile ilgili ücretsiz bir Webiner düzenliyoruz. Webiner içerisinde, yazılım verimini inanılmaz artıran JRebel ve XRebel başta olmak üzere çeşitli araçlara değinilmesi planlanmaktadır.

Konular

jr-white-64
Yazılım geliştiriminde verimi inanılmaz artıran bir araç. JRebel, Java ekosisteminin can sıkıcı süreçleri olan  rebuild, redeploy, restart gibi zaman kaybettirici işlemlerden kurtulmanıza olanak sağlıyor.

xrebel
XRebel interaktif bir Java profile aracı. Mevcut uygulamanızın performans metriklerini anlık olarka sunan XRebel, olası hataları, performans sıkıntılarını size derhal bilgilendirerek bunu nasıl çözeceğinize dair bilgiler veriyor.

Konuşmacılar

Oleg Šelajev

oleg
Zeroturnaround mühendisi, yazar, konuşmacı ve eğitimci. Oleg, zamanının çoğunu yazılım testi, kodlama, konferans etkinlikleri, blog yazarlığı ve yazılım raporları ile geçiriyor. Clojure, Git ve MacVim üzerinde vakit geçirmekten keyif alan Oleg, Dinamik Sistem Güncellemeleri ve Kod Değerlendirme alanında doktorasına devam ediyor. Aynı zamanda Tartu Üniversitesinde ders veren Oleg, Java ve JVM teknolojilerine dair konferanslara (JavaOne, GeeCON, DevoxxFR, GeekOut UK) katılmaktan ve konuşmaktan zevk alıyor.

Simon Maple

simon
ZeroTurnaround geliştiricisi olan Simon, kendisini yazılım geliştirme topluluklarına adamış durumda. vJUG (virtualJUG) projesini başlatan Simon, aktif olarak LJC (London Java Community) önderliğini sürdürmektedir. Java geliştirici topluluklarına faydalı çalışmalarından dolayı 2014 yılında Java Champion seçilen Simon, çeşitli vJUG ve JavaOne, DevoxxUK, DevoxxFR, IBM Impact, JDC, JMaghreb etkinliklerine aktif olarak katkı sunmaktadır.

Tarih

12 Kasım Çarşamba

Katılım bağlantısı

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website