Projeni Geliştir & Dünya’yı Değiştir

Türkiye’den Dünyayı değiştirebilecek projeler çıkması için denemeler yapmaya ne dersiniz? İkinci kez düzenlenen Hackingfest ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde hackathonlar organize ediliyor. Hackathonlarda katılımcılar 24 saat içinde yazılım veya donanım projelerinin prototiplerini geliştirmeye çalışıyorlar. Projesini geliştirmek isteyen herkese katılım açık ve hackathon süresince katılımcıların yiyecek, içecek ihtiyacı karşılandığı gibi hackathon sonunda da kazananlara hediyeler veriliyor. Projelerin ek finansman ihtiyacı için ise kitle fonlaması bir çözüm oluşturuyor. Siz de projenizi geliştirirken eğlenmek, yeni kişilerle tanışmak ve sınırlarınızı zorlamak isterseniz bir hackathona katılın veya siz bir hackathon organize edin.

 

Türkiye’den Dünyayı değiştirebilecek projelerin neden çıkmadığını hep konuşuruz. Bunun yerine hackathonlarda Türkiye’yi ve dünyayı değiştirebilecek projelerin çıkması için denemeler yapmaya, çevremizi teşvik etmeye ve çözümün bir parçası olmaya ne dersiniz?

 

Hackathonlar geliştiricilerin belirli bir süre içinde projelerinin prototiplerini geliştirdikleri, yeteneklerini test ettikleri, yeni insanlarla tanıştıkları ve de eğlendikleri organizasyonlardır. Hackingfest ise Google’ın desteği ile, Türkiye’deki Google Geliştirici Grupları (GDG’ler) tarafından düzenlenen bir hackathon serisidir. İçerisinde Düzce, Sivas, Kütahya illerinin de bulunduğu toplam 9 farklı şehirde yapılması planlanan etkinliğe katılım herkese açık. Ayrıca, kendi ilinde hackathon organize etmek isteyen kişi ve kurumlara da kapılar sonuna kadar açık!

 

 

Ortaya çıkan projelerin ek finansmana ihtiyaç varsa indiegogo vb. yerlere başvuru yapılması da teşvik ediliyor. Çünkü kitle fonlaması ile Dünya’da binlerce proje, birbiriyle bağlantısı olmayan ve projenin hayata geçmesini isteyen kişilerin imece benzeri bir tavır içinde yaptıkları katkı ile finansman ihtiyacını karşılıyor ve başarıya ulaşıyor.

 

Hackathonlar hakkında daha çok bilgi almak, organize etmek ve iletişim kurmak için www.hackingfest.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website